elektroliz artilarini ve eksilerini

Birçok kadin – ve bazi erkekler – kalici istenmeyen saç kaldirmak için hayatlarinin bir noktasinda aramak. Eger lüks favoriler ve / veya biyik ya da özellikle tüylü serseri ile birlikte asiri geri saçli bir adamla bir kadin olsaniz, koparma ve / veya agda durmadan çekiciliklerini kaybetmek bir zaman gelir.

Epilasyon sistemleri bir bolluk orada, ama tüm artilari ve eksileri var. Herhangi bir, ya da kaldirilir kaç kez olursa olsun gitmeyecek kaba, inatçi tüyleri muzdarip olanlar için olmamalidir yerlerde saç kurtulmak isteyen bazi insanlar için, elektroliz cevap olabilir .

Elektroliz nedir?

Belirli Dr Charles Michel batik kirpik kaldirmak için kullanildiginda en eski epilasyon teknikleri biri, bildirildi, 1875 yilinda kesfedildi. Onun kesfi, bugünün standartlarina göre, henüz yine de tamamen devrimci olarak oldukça basit: o elektroliz ile tedavi köklerinin saç yikilmis bulundu – neredeyse sürekli.

Elektroliz basit bir sekilde çalisir: bu enerjinin küçük bir miktarda folikül bir igne içinden geçirilir, saç üretmek için sorumlu olanlardir tabaninda hücreleri yok isi üretir. Sonuç olarak, ancak çok hemen ila olup: Çogu durumda, islem çalisma prosedürü için birkaç kez tekrarlanmalidir.

Su anda, elektroliz üç tür piyasada bugün. Bunlar:

Galvanik. Bu Dr Michel tarafindan gelistirilen özgün bir yöntemdir. Igne vücudun tuz ve saç kapali öldürür hangi bir elektro-kimyasal akim ve bir lye üretilir ile etkilesime girer. Iyi sonuçlar elde ama yavas, ancak en iyi sicili kadar saç çikma söz konusu oldugunda oldugu söylenir.

Termik. Ama galvanik elektroliz daha az kapsamli sonuçlar geçerli bir kisa dalga diatermi kullanarak daha hizli bir isi üretir. Özetle, igne isinmasina ve bu nedenle folikül zarar neden olan bir titresim neden olan su, üzerinden bir AC akim geçer. Bilim harika degil mi?

Blend. Adindan da anlasilacagi gibi, elektroliz bu tür biri oldugunu bir AC ve igne ile akim DC hem geçen salincaklar her iki yönde,.

Genellikle seçtiginiz elektroliz ne tür olursa olsun, sonuç uygulayicisi beceri, tercihen bir kozmetik dermatolog baglidir unutmayin. Basarili bir sekilde en iyi sonuçlar için elektroliz sayisiz kez yapilan bir koyduklari ile birini bulmak gerekir. Mümkünse, onlarin deneyim orani görmek için önceki müsterilerine görüsmek istediginizi söyleyin. Ayrica, önceki tweezing veya agda nedeniyle bükülerek köklerinin de ücret olmayabilir unutmayin.

Elektroliz artilarini

* Koparma veya tiras, çok daha uzun agda daha sürer.
* Hatta (sonunda) bazi durumlarda kalici epilasyon yol, ve bazi bölgelerde miyim.
* Bu lazerler farkli saç pigment, hedef yok gibi tüm saç ve cilt tipleri için uygundur.
* Ikinci olarak lazer epilasyon daha çogu durumda daha iyi mi hemen hemen her zaman saç çikma eslik (ancak elektroliz oldukça yavas ve daha aci verici) oldugunu.

Elektroliz eksilerini

* Agrili olabilir. Bazi insanlar hafif rahatsiz edici ve rahatsiz bulmak, digerleri asiri aciyor bulabilirsiniz. Kendi agri esigine baglidir ama, agri yok, hiçbir kazanç hatirliyorum.
* Pahali olabilir. Ayrica tekrar oturumlari vb tasirlar gerekir olsun, tedavi istediginiz alanin büyüklügüne baglidir makul bir fiyata, bulmak için etrafinda sormak
Saç büyük miktarda söz konusu oldugunda çok killi geri evcillestirmek için çalisirken *, örnegin, zaman alici zor ve hatta sikici olabilir.
* Yanlis yapilan zaman, büyütme, deri hasari ve enfeksiyona yol açabilir. Teknisyen nitelikli bir (yukariya bakiniz) ve cerrahi eldiven giyer ve tek kullanimlik igneler kullanildigindan emin yaparak riskleri en aza indirmek. Kizariklik, sislik ve hatta kabuklar çok beklenen, bu nedenle de bazi (geçici) hos olmayan yan etkileri çildirdi olmayin.
* Onlar hiç tedaviye yanit vermeyen bulmak gibi Bazi insanlar atik para.
* Bazi saç çikma bir sürü bulacaksiniz. Bu kasik bölgesinde ve silah altinda yaygindir, bir düzenli-up için bir veya iki kez bir yil geri gidis hile yapmak gerekir.
* Bu tür kulak burun delikleri ya da iç gibi vücudun belirli potansiyel tüylü parçalari, için tavsiye degil mi. Killi benler için de degildir.

ne do-it-yourself elektroliz?

Önerilmez. Birçok kisi ucuz ve kendi ev gizlilik içinde elektroliz gerçeklestirebilirsiniz çünkü bir DIY kiti satin almak için cazip olsa da, sakincalari çoktur. Bu süreç son derece zaman alici ve uygun egitim olmadan kendinizi bazi ciddi cilt hasar yapabilir.

Bu kolayca erisilebilir alt bacaklar, gibi alanlarda yaparken Aslinda, Deri Saglik ve Kozmetik Amerikan Tip Birligi Komitesi sadece ev kitleri önerir. Sert ve hizli kural: Eger bölgede görmek için zorlanma varsa, kendiniz tedavi yok.

Diger hususlar endise gider, ev kitleri yanlis bir ekonomi oldugunu söyleyerek. Eger bitmis önce bir disari yanabilir kaldirmak için saç bir sürü varsa sadece son çok uzun, ve, bu nedenle daha kitleri satin almak zorunda. Uzun vadede, bir salon ya da med spa olacak ucuz olabilir – tabii ki, sürece, sadece egitimli bir profesyonel kaçirdi sokak saç zap bir do-it-yourself kiti satin almak.

Kendi kararinizi verin

Kalici epilasyon için elektroliz vs lazerler üzerinden tartisma devam eden biridir, ve sizin için en uygun olani görmek gerekir. Açikçasi, bu tür kendi saç ve cilt tipi, sizi tedavi istediginiz alani, kisisel agri esigi ve cüzdan devletin genislik gibi faktörler, çesitli baglidir. Ve cent – – Bazi durumlarda, bu daha mantikli olabilir sadece agda devam etmek ve bu istenmeyen tüyleri koparma.

Bir med spa ziyaret sizin için en iyi seçenek olduguna karar verirseniz, size deneyim çok egitimli bir uygulayici seçtiginizden emin olun. Yapilan küçük bir alanda ilk o zaman tedaviye cevap görmek için birkaç ay içinde sonuçlari denetleme sonra da iyi bir fikirdir. Sonra tekrar, o Julia Roberts tarzi killi koltukalti yakinda moda geri olabilir …

Makaledeki bilgiler, saglik kurulusu tibbi uzmanlik ve tavsiye yerine uygun degildir. Size uygun bir tibbi profesyonel tedavisi ya da bakimi ile ilgili herhangi bir karari tartismak için tesvik ediyoruz.